#فعالیت‌های اجتماعی هیأت‌ها

گزارش فعالیت‌های گروه جهادی و خیریه رهپویان وصال پس از زلزله کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هیأتنا، زلزله سال گذشته در استان کرمانشاه فرصتی شد که مردم سرزمینمان با همه وجود به صحنه بیایند و به یاری مصیبت‌دیدگان زلزله بشتابند.

Untitled-3    Untitled-20

جمعی از اعضای کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز نیز همپای این مهربانی‌ها شدند و لذت دیدن اشک شوق مصیبت‌دیدگان را بر اشک اندوهشان ترجیح دادند و از همان روزهای نخست پس از زلزله آستین‌ها را بالا زدند، قلبشان تپید و قدم‌های استواری برداشتند و با حضوری پر رنگ در سرپل‌ذهاب، در بانک خدا برای لحظه‌لحظه عمرشان لبخند کودکان و زنان این دیار را پس‌انداز کردند.

Untitled-18     photo_2018-10-17_23-19-26       photo_2018-10-17_23-19-21

از جمله فعالیت‌هایی که هیأت رهپویان وصال شیراز پس از زلزله کرمانشاه به مردم مصیبت‌زده این منطقه ارائه داد عبارتند از: ارائه برنامه‌های صنفی-خدماتی، آموزشی، تفریحی، درمانی، مشاوره به مدت سه ماه، ساخت 100 عدد کانکس، مشارکت در پی‌ریزی پنج واحد مسکونی در روستای انجیربان به همراه هیأت کافه شهداء شیراز.

Untitled-4     Untitled-5

جمع‌آوری و ارسال کمک‌های خیرین و برگزاری جشن‌های مختلف در تمام مدارس سرپل‌ذهاب، برگزاری جشنواره رویش نو و اردوی مشهد ویژه دختران هنرمند و ادیب سرپل‌ذهاب از جمله خدماتی است که پس از زلزله ویرانگر این منطقه انجام گرفت.                                                                    

Untitled-1    Untitled-9

همچنین برگزاری جشن تکلیف 700 دانش‌آموز دختر، جشن روز مادر و میلاد بانوی دو عالم ویژه 110 نفر، اهدای گوسفندهای قربانی در چند مرحله، تامین جهیزیه برای نوعروسان و برگزاری جشن مهر اولی‌ها ویژه 200 نفر گوشه‌ای از فعالیت‌های انجام شده است.

Untitled-8 Untitled-17

از جمله طرح‌هایی که در طول این مدت انجام شده است، طرح باران سخاوت است. در این طرح اسباب و اثاثیه دست‌دوم خیرین به دست نیازمندان و زلزله‌زدگان می رسد.

Untitled-16   Untitled-15

گفتنی است طرح باران سخاوت به صورت مداوم در حال اجرا شدن است و تاکنون در چند مرحله اسباب منزل دست‌دوم جمع‌آوری شده از خیران به دست نیازمندان و زلزله‌زدگان استان کرمانشاه رسیده است.

Untitled-11     photo_2018-10-17_23-19-15

 

 

 

ارسال نظر