#پویش هر هیأت یک روستا

جمعی از جهادگران هیئات مذهبی اقدام به کمک در عرصه آبرسانی به شهرها و روستاهای آبادان و خرمشهر کرده‌اند.

 
 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «آتش به اختیار» واژه‌ای زیبا بود که با شروع بحران آب در آبادان و خرمشهر، جوانان هیأتی به آن لباس عمل پوشاندند و با اعزام گروه‌های جهادی در تحقق این کلام رهبری برای رفع مشکل آب این منطقه قدم برداشتند. شناسایی مناطق کمتر بهره‌مند، جمع‌آوری وجوه نقدی جهت تهیه آب معدنی، ساماندهی و ارسال آب معدنی به مناطق، تهیه آب شیرینکُن و نصب آن در مناطق و روستاها خدماتی بود که این گروه‌های جهادی ارائه کردند.

جمعی از جوانان هیأتی انقلابی که در غالب #پویش هر هیأت یک روستا، یک جهش خدمتی را در جهت کمک‌رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه آغاز کرده بودند و همچنان بعد از گذشت چندین ما با حضور جهادی خود مشغول خدمات عمرانی و فرهنگی هستند، در یک حرکت تازه، برای حل مشکل آب آبادان و خرمشهر دست به کار شده و با استفاده از ظرفیت هیئات مذهبی و حضور در صحنه به تلاش در رفع این مشکل اقدام کرده‌اند.

پس از شناسایی، با سازماندهی و درگیر کردن هیأت‌های محوری آبادان و خرمشهر، این حرکت را عملیانی کرده و خدمت رسانی را آغاز کردند. در کنار حرکت عملیاتی هیئت های منطقه، مسئول #پویش هر هیأت یک روستا نیز با هماهنگی هیأت های مذهبی سراسر کشور که در حادثه کرمانشاه به میدان آمده بودند، تأمین مالی را با همکاری سایت آهو کلید زد تا در کنار هم و با استفاده از ظرفیت ها و بدنه اجتماعی هیأت های مذهبی این مشکل مردم غیور آبادان و خرمشهر برطرف شود.

مبالغ جمع‌آوری شده در سایت http://ahu.ir/ برای خرید منبع‌های پنج هزار لیتری (مجموعاً پانزده منبع برای پنج روستا) جهت شرب مردم و دام روستاهای آبادان و خرمشهر برای گذر از این بحران استفاده خواهد شد.

 

 

آخرین وضعیت آب‌رسانی به مناطق آبادان و خرمشهر که توسط گروه‌های جهادی خوزستان تا تاریخ 8 تیر انجام شده به شرح زیر است:

گروه جهادی انصارالمهدی آبادان:

1.  استقرار آب تسویه‌کن به ظرفیت تولید روزانه 5000 شل آب معدنی و توزیع آن

2. استقرار 5 تانکر 18000 لیتر به صورت روزانه و توزیع توسط جهادگران

گروه جهادی شهید حسین‌پور و شهید چمران اهواز:

1. جمع‌آوری و ارسال 1200 شل آب معدنی

قرارگاه جهادی آقای مهربانی بسیج دانش‌آموزی:

1. جمع آوری و ارسال 700 شل آب معدنی

 

 

گروه جهادی علامه ربیعی اروندکنار:

1. توزیع روزانه حداقل 2 تانکر 18000 لیتری

گروه‌های جهادی دزفول

1. گردآوری و ارسال 1050 شل آب معدنی

 گروه جهادگران راسخون

1. توزیع 8000 لیتر آب تسویه در جزیره مینو

 

 

در همین راستا، حاج مهدی رسولی مداح اهل بیت (ع) در این باره می‌گوید: این روزها مردم مقاوم اما محروم آبادان ـ به خصوص در روستاها ـ به شدت با بحران کم آبی درگیر هستند، آب شُرب، مزارع و دام‌هایشان و ...، پس باید هر یک به سهم خود کاری کنیم تا ان‌شاء‌الله از این بحران عبور کنند.

وی افزود: مبلغ پیش‌بینی شده برای تأمین هزینه خرید و نصب منبع‌های پنج هزار لیتری، دو میلیون و نیم تومان برآورده شده است، لطفاً کمک‌های خودتان را از طریق صفحه این پویش در سامانه آهو واریز کنید.

 

 

همچنین حاج حنیف طاهری مداح اهل بیت (ع) نیز در این باره با اشاره به آگاهی همگان از مشکلات استان خوزستان در جنگ تحمیلی و بعد از آن گفت: امروز هم مردم خوزستان دارند با مشکل کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با بیان این مطلب که بسیاری از مردم استان خوزستان از طریق پرورش دام امرار معاش می‌کنند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته و مشورت با مسئولان آبادان، پنج روستا شناسایی شده‌اند که هر روستا سه تانکر پنج هزار لیتری آب نیاز دارد تا از این بحران عبور کند.

این مداح اهل بیت (ع) تأکید کرد: ان‌شاءالله فقط شنونده روضه عطش امام حسین (ع) نباشیم، امروز باید صدای عطش مردم آبادان را بشنویم.

 

 

ج) حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی نیز با انتشار کلیپی در صفحه شخصی خود گفت: شرایط این روزها سخت است. درد مردم زخم خورده خوزستان و عدم رسیدگی به کسانی که یک عمر از نفت زیر پایشان خورده‌ایم و حالا آب خوردن ندارند، بسیار گران و ناراحت کننده است. در این فضای مطالبات به حق مردم، ورود اهل نفاق کار را سخت‌تر کرده است. تاوان بی عرضگی و بی فکری مسئولین خائن را می‌خواهند از رهبر فرزانه بگیرند،که این اوج بی شرافتی و معنای حقیقی نفوذ است. دست به دست هم نخواهیم گذاشت رویای کفار و منافقین کفتار، تعبیر گردد.

هر تریلی ده تُنی دو هزار باکس آب حمل می‌کند و با قیمت کارخانه هر باکس 3900 هزار تومان که هر تریلی هفت میلیون و هشتصد هزار تومان خواهد شد. حساب رو خالی کردم و منتظر همت شما عزیزانم هستم.
صادرات. احسان بی آزار:‌ 6037691635168024
خواهش می‌کنم اگر خودتون اقدام مالی نمی‌کنید، حتماً در انتشار این ویدئو همراهی کنید.
برای ده تریلی که بیست هزار نفر رو برای چند روز از عطش نجات میدهد نیاز به هفتاد و هشت میلیون داریم....

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر