#خدمت رسانی هیأت

برپایی موکب هیأت یا فاطمة الزهرا (س) بابل در کربلای معلی و اسکان 6000 نفری زائران اربعین حسینی

هیأت یا فاطمةالزهرا (س) بابل همانند هر سال یکی از بزرگ ترین موکب‌ها را برای استراحت و پذیرایی زوار ایرانی در کربلای معلی آماده کرد.

Untitled-2   Untitled-25

امسال ستاد مردمی پیاده‌روی اربعین حسینی راهیان کربلا در حسینیه موقت شهید حججی (ورزشگاه المپیک کربلا) اقدام به برپایی موکب فاطمةالزهرا (س) کردند.

  Untitled-15   Untitled10

در طول مدت برپایی موکب فاطمةالزهراء (س) برای 1500 نفر خانم و 4500 نفر آقا خدمات پذیرایی و اسکان فراهم شد و برای اسکان فوری زائرانی که نیاز به مکانی برای استراحت داشتند چادر برپا شد.

  Untitled-4   Untitled-5  Untitled-3

Untitled-8   Untitled-17

این موکب در هر سه وعده غذایی در طول شبانه روز، 7000 هزار پرس غذا در میان زائران تقسیم می‌کرد و میان وعده‌های متنوعی مثل آبمیوه، کیک، چایی و سیب زمینی سرخ‌کرده نیز در بین زائران پخش می‌شد همچنین روزانه 450 کیلو بامیه به عنوان میان وعده برای پذیرایی از زائران در این موکب پخت می‌شد.

Untitled-29  Untitled-28

خدمات مختلف عمومی مثل خیاطی، کفاشی، واکس، ماساژ درمانی و حجامت و اصلاح سر و صورت هم در طول مدت برپایی این موکب به زائران حسینی ارائه شد.

Untitled-21  Untitled-18

این موکب از دو مرکز درمانی مستقل هم بهره می‌برد که یکی در کنار موکب فاطمةالزهرا (س) برپا و به نام امام سجاد (ع) مزین گشته بود و به مواکب دیگر خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه می‌داد. مرکز درمانی دیگر در عمود 1387 قرار داشت و به زائرین پیاده مسیر نجف تا کربلا خدمات پزشکی ارائه می‌داد. کادر پزشکی این مراکز درمانی از دانشگاه علوم پزشکی بابل رهسپار کربلای معلی شده بودند.

Untitled-13   Untitled-14

موکب فاطمة الزهرا (س) بابل از اول تا هشتم آبان ماه این خدمات را به زائران حسینی ارائه داد. سخنرانان برجسته‌ای نظیر استاد رحیم پور ازغدی، حجج اسلام عالی، پناهیان و بی آزار تهرانی در طول مدت 8 شب مراسم این موکب در حسینیه شهید حججی سخنرانی کردند.

Untitled-23   Untitled-24

در شب اربعین سید الشهداء (ع) هم هیأت یا فاطمةالزهراء (س) بابل، دسته‌روی چند هزار نفره‌ای از محل موکب این هیأت تا حرم سیدالشهداء (ع) و حضرت عباس (ع) انجام دادند.

ارسال نظر