#بازتاب فعالیت های خدماتی هیأت‌ها در خبرگزاری فارس

شرح فعالیت‌های خدمت‌رسانی گروه جهادی سفیران فاطمی همدان در روستای میل‌قادر سفلی و گنجوره

علیرضا رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به گذشت 11 ماه از زلزله دردناک و سنگین کرمانشاه در سال 96 اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه در آستانه یک سالگی این اتفاق تلخ و غم‌انگیز قرار داریم اما هنوز بخش زیادی از مشکلات مردم زلزله‌زده به‌خصوص در سرپل ذهاب و روستاهای اطراف حل نشده است.

وی گفت: امیدواریم مردم همچون ایام بعد از زلزله کمک‌های خود را روانه این مناطق کنند تا مسئولان و گروه‌های جهادی در امر بازسازی و کمک به مناطق سرعت ببخشند.

سرپرست گروه جهادی «سفیران فاطمی» همدان با اشاره به اقدامات این گروه جهادی در سرپل ذهاب خاطرنشان کرد: دی ماه سال گذشته و بعد از جلسات مختلف با «جامعه ایمانی مشعر» مقرر شد همراه با اعضای گروه جهادی خود در یکی از روستاهای زلزله‌زده شهرستان سرپل ذهاب به نام «میل‌قادر سفلی» مستقر شویم و به امر بازسازی و اقدامات فرهنگی در این روستای کاملا تخریب‌شده بپردازیم.

photo_2018-10-11_00-28-18

وی ادامه داد: در ایام نوروز اعضای گروه جهادی «سفیران فاطمی» همدان در روستا مستقر بودند و اقدامات خوبی از جمله ساخت و تجهیز 41 سرویس بهداشتی برای هر خانوار روستا، تجهیز سقف مدرسه تخریب‌شده روستا، ساخت پایه‌های کولر، خرید البسه و لوزام ورزشی برای کودکان و تهیه لوازم تحصیلی برای دانش‌آموزان را در دستور کار قرار دادند.

photo_2018-10-11_00-28-02

رجبی به اقدامات این گروه در سال 97 اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی یک شهربازی کوچک در روستا، برگزاری جشن بزرگ عید مبعث برای اهالی روستا که شبی خاطره‌انگیز و مفرح را برای مردم رقم زد، اهدای کانکس به خانواده‌ای محروم در قصرشیرین، آواربرداری از زمین فوتبال روستای میل‌قادرسفلی و راه‌اندازی مجدد این زمین با امکانات ورزشی برای جوانان علاقمند به فوتبال از دیگر اقدامات این گروه بوده است.

photo_2018-10-11_00-28-09

وی تصریح کرد: در مرحله جدید خدمات خود به میل‌قادر سفلی به‌دنبال تاسیس مسجد کاlلا تخریب‌شده این روستا به همت خود مردم این منطقه هستیم و امیدواریم همشهریان عزیز که ظرف چند ماه گذشته ما را یاری کردند، این بار هم با مساعدت‌های نوع‌دوستانه خود، در این امر خداپسندانه شریک باشند.

سرپرست گروه جهادی «سفیران فاطمی» همدان با اشاره به سفر اخیر اعضای این گروه به سرپل ذهاب عنوان کرد: باید از محمدابراهیم الهی‌تبار معاون سیاسی استانداری کرمانشاه تشکر ویژه‌ای داشته باشم که برای ساخت مسجد این روستا نهایت همکاری را با ما داشته و در سفر اخیر به سرپل ذهاب نیز قول مساعدی داد تا با همکاری و تعامل با یکدیگر، هرچه سریعتر این مسجد احداث شود.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای که با سردار سعید قاسمی در سرپل ذهاب داشتیم، مقرر شد تا اعضای گروه جهادی سفیران فاطمی همدان علاوه‌ بر فعالیت در روستای میل‌قادرسفلی، از این پس در روستای زلزله‌زده "گنجوره" از توابع شهرستان سرپل ذهاب نیز حضور یافته و به مردم این روستا خدمت کنند و مدرسه این منطقه را بازسازی کنند.

photo_2018-10-10_23-44-47

رجبی یادآور شد: برخی از مردم بر این عقیده‌اند که کار بازسازی در مناطق زلزله‌زده به اتمام رسیده است اما واقعیت این نیست.

وی گفت: در برخی از مناطق شاهد بازسازی و سرعت کار هستیم اما هنوز خیلی از مشکلات روی زمین مانده و هنوز مردم بسیار زیادی هستند که در چادر و کانکس روزگار می‌گذرانند.

سرپرست گروه جهادی «سفیران فاطمی» همدان افزود: با توجه به در پیش بودن فصل سرما، از مردم کشور به‌ خصوص همشهریان عزیزمان عاجزانه تقاضامندم همچون ایام بعد از زلزله به کمک هموطنان خود در سرپل ذهاب و دیگر مناطق زلزله‌زده بشتابند.

 

ارسال نظر