#خدمت رسانی هیأت

گزارش عملکرد خیریه و گروه جهادی هیأت الزهرا (س) دانشگاه شریف در خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هیأتنا، خیریه حضرت زهرا (س) وابسته به مجموعه هیأت الزهرا (س) دانشگاه صنعتی شریف، در زمستان سال 1394 فعالیت های ابتدایی خود را آغاز و به طور رسمی در ایام فاطمیه همین سال شروع به کار نمود. این مجموعه با هدف توانمندسازی نیازمندان جهت اشتغال، تسهیل ازدواج جوانان و اشاعه فرهنگ انفاق در میان دانشجویان، اساتید، کارمندان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، مخاطبین هیأت الزهرا (س) و عموم مردم جامعه تشکیل شده است.

بودجه این مجموعه از طریق جمع‌آوری هدایا، اعانات، صدقات، نذورات، هزینه اطعام و افطاری، کمک‌های نقدی و غیر نقدی در داخل و خارج از کشور از خیرین و سایر کمک‌های مردمی و دولتی تامین می‌شود.

خیریه حضرت زهرا (س) هیأت الزهرا (س) دانشگاه شریف گزارش خدمت‌رسانی‌های ارائه شده به زلزله‌زده‌های کرمانشاه را منتشر کرد، در این گزارش توزیع 350 بسته اقلام و ارزاق، توزیع 3 هزار کنسرو و 28 هزار آب معدنی، توزیع 13 وعده غذای گرم به چشم می‌خورد. این اقلام غذایی در بخش ثلاث باباجانی توزیع شد.

Untitled-8          Untitled-7

جزئیات توزیع این اقلام غذایی بدین شرح است: ارسال فوری ۲۸۰۰۰ بطری آب معدنی نیم لیتری و ۳۰۰۰ کنسرو لوبیا در تاریخ سه‌شنبه ۲۳ آبان 1396، تهیه ۳۵۰ بسته اقلام ضروری و توزیع آن به صورت مستقیم در روز جمعه ۲۶ آبان، تهیه و توزیع مستقیم ۱۳۰۰۰ وعده غذای گرم از تاریخ جمعه ۲۶ آبان لغایت پنجشنبه ۲ آذر، برای توزیع این اقلام غذایی بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه شریف مشارکت داشتند.

Untitled-6        Untitled-5

هیأت الزهراء (س) دانشگاه شریف در ساخت 13 واحد ۲۴ متری برای زلزله‌زدگان روستای کوئیک کرمانشاه مشارکت کرد همچنین گروه جهادی هیأت الزهراء دانشگاه شریف در ساخت 3 واحد مسکونی 60 متری در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نیز شرکت داشته است. 

Untitled-2     Untitled-1

خیریه حضرت زهرا (س) دانشگاه شریف در اواخر فروردین ماه سال 97 در مناطق زلزله‌زده بازی دراز کرمانشاه خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی خود را به 5 روستا با تخریب بین 80 تا 100 درصدی ارائه داد. لازم به ذکر است خیریه حضرت زهرا (س) با استقرار تجهیزات پزشکی و دندان‌پزشکی در روستاهای زلزله‌زده به طور مستقیم این طرح را اجرا کرد و در مدت انجام آن به 250 نفر خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی ارائه نمود.

Untitled-4     Untitled-3

همچنین خیریه حضرت زهرا (س) دانشگاه شریف به صورت مستقیم به روستاهای دورافتاده و تخریب‌شده‌ای نظیر بزمیرآباد، کوئیک، میدان نمک و چند روستای دیگر کمک‌رسانی داشته است. این کمک ها به وسیله موکب هیأت الزهرا (س) به زلزله‌زدگان کرمانشاه ارائه شده است.

Untitled-9

 

 

ارسال نظر